najväčší predajca nožov Kizlyar v ČR a na Slovensku

CZSKDE
Kategória
 
Výrobcovia
Informácie
O firmě Kizlyar
O firmě AiR Company
Typy čepelí
Typy výbrusu nožů
Typy záměrných křížů
Akcie / Zľavy
Nôž Kizlyar Irtysh-2
Nôž Kizlyar Irtysh-2
126,15 €
119,85 €
Viac... 
Články
Anonymní přispěvatel
Moje SVT40
Tomáš Schneider
Výroba Kizlyar - videa
 

Nôž Kizlyar Rybak-2

Výrobca:
Kizlyar 
Dostupnosť:
Skladom
Merná jednotka:
 
Cena bez DPH:
85,19 € 
Cena s DPH:
103,08 € 
 
Množstvo:
 
Kúpiť
 
 
UPOZORNENIE: U tohto tovaru je doprava na Slovensku i ČR ZADARMO!
 
 
Základný popis produktu:

Rybak znamená rybář - je tak pojmenován díky jedinečnému tvaru čepele, která připomíná trup staré dřevěné rybářské lodi, které jsou dodnes používány při Kaspickém moři. Motiv leptaný na čepeli a vytlačený na koženém pouzdru jsou taktéž vztažené k názvu nože.

Nůž je vhodný jako lovecký nůž, nebo jako úžasný dárek pro rybáře. Je houževnatý ale zároveň s dostatečně tenkou čepelí, která ulehčuje řezání i stahování z kůže. Jde o zvláště vhodný nůž pro stahování velkých zvířat, jako je bizon, velký jelen apod.

Čepel tlustá 2,3 mm je relativně tenčí než většina ostatních Kizlyar nožů, nicméně je navržena jako lehká, velmi rychlá a super ostrá čepel pro řezání masa, stahování nebo outdoorové úkoly.

Rukojeť je pečlivě vyrobena z kavkazského ořechu impregnovaného pryskyřicí, upevněná nerezovými nýty. Malá část oceli, vyčnívající na konci rukojeťi, má v sobě otvor pro upevnění šňůry. Pouzdro je z těžké kůže s vytlačeným motivem.

Parametre:
Celková dĺžka:275 mm
Dĺžka čepele:150 mm
Hrúbka čepele:2.3 mm
Materiál čepele:65X13 (tvrdost 58 HRC)
Váha noža:161 g
Rukoväť:kavkazský ořech
Puzdro:kožené

Nože Kizlyar sú vyrábané spoločnosťou, ktorá nesie názov podľa mesta Kizlyar, v ktorom sídli. Mesto samotné leží v dagestanskej republike, ktorá sa geograficky rozprestiera medzi Kaspickým morom a centrálnou časťou Kaukazu. Dagestan je od známy svojim umením spracovávanie kovu a dreva, vyrezávaním do kostí a kameňa, výrobou kobercov, šperkárstvom a výrobou zbraní.

Spoločnosť Kizlyar je v súčasnej dobe považovaná za jednu z vedúcich spoločností na trhu v oblasti remeselne vyrábaných nožov a chladných zbraní v Rusku. Všetky modely nožov, dýk a šablí sú vyrábané ručne s použitím tradícií kaukazských strelcov z minulých storočí. Nože Kizlyar majú veľmi širokú oblasť použitia, a to od poľovníkov, rybárov, turistov, vojenského personálu, špeciálnych jednotiek až po zberateľov a domácnosti. Na výrobu nožov sa používajú najmodernejšie technológie a tradičné ručné práce, ktoré umožňujú spoločnosti Kizlyar ponúkať spotrebiteľom najlepší produkt, ktorý vyhovuje pomerem kvalita / cena. Dnešný sortiment nožov spoločnosti Kyzliar je tak veľký, že môže poskytnúť vhodný nôž všetkým spotrebiteľom s rôznymi požiadavkami.

Nože sú vyrábané z ruskej nerezovej, uhlíkovej a v neposlednom rade vysoko kvalitnej damascénskej ocele vlastnej produkcie. V základnom prevedení sa používa oceľ 65X 13. Po zakalení na tvrdosť 57-59 HRC umožňuje táto oceľ udržať dlhý čas vynikajúce rezné vlastnosti. Čepele nožov sú odlišné vďaka návratu k tradíciám, ktoré zahŕňajú zdobenie rôznymi dekoratívnymi motívmi, ktorými môžu byť scény z lovu, obrázky divokých zvierat a vtákov, alebo tradične štylizovaný rastlinný motív. Ďalej môže byť každý výrobok zdobený striebrom, alpakou alebo čiernený. Pre každý nôž alebo šabľu sa jednotlivo vyrába puzdro, ktoré môže byť taktiež zdobené tradičnými motívmi.

Firma Kizlyar je výrobca nožov prvotriednej kvality, preverené mnohými rokmi užívania ich produktov po celom svete, či už lovci, trappery, špeciálnymi jednotkami, alebo napríklad samotným prezidentom Ruskej federácie. Pokiaľ zháňate nôž, ktorý nezničíte a ktorý budú používať aj vaši potomkovia, alebo ak zháňate darček pre poľovníkov či rybárov a chcete mu urobiť naozaj radosť nejakým výnimočným darčekom, ktorý bude zároveň aj užitočný, potom sú nože Kizlyar pre vás tou správnou voľbou.

 
----- žiadne komentáre k produktu nie sú k dispozícii -----
Odkazy k produktu:
 
 
Nôž Kizlyar Rybak-2
Nôž Kizlyar Rybak-2
Nôž Kizlyar Rybak-2
Nôž Kizlyar Rybak-2
Nôž Kizlyar Rybak-2
Nôž Kizlyar Rybak-2
Nôž Kizlyar Rybak-2
Nôž Kizlyar Rybak-2
Nôž Kizlyar Rybak-2
 
 
Info o výrobcovi
Kizlyar
Kizlyar web
Dalšie produkty
Najpredávanejšie
1.Nôž Kizlyar Taiga
2.Nôž Kizlyar Scorpion M
3.Nôž Kizlyar Rybak-2
4.Nôž Kizlyar Khazar
5.Nôž Kizlyar Sh-8
6.Nôž Kizlyar Sterkh-1 wood
7.Nôž Kizlyar Strepet-2
8.Nôž Kizlyar Gurza-2
9.Nôž Kizlyar Sterkh-1 black
10.Nôž Kizlyar Akula-2
Čo je nové?
Nôž Kizlyar Korshun-2
Nôž Kizlyar Korshun-2
122,69 €