najväčší predajca nožov Kizlyar v ČR a na Slovensku

CZSKDE
Kategória
 
Výrobcovia
Informácie
O firmě Kizlyar
O firmě AiR Company
Typy čepelí
Typy výbrusu nožů
Typy záměrných křížů
Akcie / Zľavy
Nôž Kizlyar Striks
Nôž Kizlyar Striks
116,25 €
98,56 €
Viac... 
Články
Anonymní přispěvatel
Moje SVT40
Tomáš Schneider
Výroba Kizlyar - videa
 

Nôž Kizlyar Scorpion M hand

Výrobca:
Kizlyar 
Dostupnosť:
Skladom
Merná jednotka:
 
Cena bez DPH:
133,95 € 
Cena s DPH:
162,08 € 
 
Množstvo:
 
Kúpiť
 
 
UPOZORNENIE: U tohto tovaru je doprava na Slovensku i ČR ZADARMO!
 
 
Základný popis produktu:

Nůž Kizlyar Scorpion M je menší bratr nože Scorpion B. S jemnými liniemi a oku lahodícím stylem, svojí unikátností a fukčností je velmi atraktivním nožem. Ačkoliv nůž vypadá čistě dekorativně, je navržen pro tvrdou práci. Byl užíván několika vojenskými jednotkami Ruské federace. Také byl darován za příkladnou službu několika vybraným vojákům prezidentem Putinem na konci druhé čečenské války.

U nože je použita speciální konstrukce pro zabránění rozštěpu dřeva - ořechové střenky jsou řezány pod úhlem. Dřevo je také impregnováno přírodním olejem, který je konzervuje a zároveň chrání před kroucením.

Čepel je leštěná a s vyleptaným motivem škorpiona. Leptání je prováděno speciální kyselinou, a poté je motiv dokončen ručním gravírováním pro extra jemné detaily.

Parametre:
Celková dĺžka:305 mm
Dĺžka čepele:168 mm
Hrúbka čepele:3.3 mm
Materiál čepele:65X13 (tvrdost 58 HRC)
Váha noža:285 g
Rukoväť:kavkazský ořech
Puzdro:kožené

Nože Kizlyar sú vyrábané spoločnosťou, ktorá nesie názov podľa mesta Kizlyar, v ktorom sídli. Mesto samotné leží v dagestanskej republike, ktorá sa geograficky rozprestiera medzi Kaspickým morom a centrálnou časťou Kaukazu. Dagestan je od známy svojim umením spracovávanie kovu a dreva, vyrezávaním do kostí a kameňa, výrobou kobercov, šperkárstvom a výrobou zbraní.

Spoločnosť Kizlyar je v súčasnej dobe považovaná za jednu z vedúcich spoločností na trhu v oblasti remeselne vyrábaných nožov a chladných zbraní v Rusku. Všetky modely nožov, dýk a šablí sú vyrábané ručne s použitím tradícií kaukazských strelcov z minulých storočí. Nože Kizlyar majú veľmi širokú oblasť použitia, a to od poľovníkov, rybárov, turistov, vojenského personálu, špeciálnych jednotiek až po zberateľov a domácnosti. Na výrobu nožov sa používajú najmodernejšie technológie a tradičné ručné práce, ktoré umožňujú spoločnosti Kizlyar ponúkať spotrebiteľom najlepší produkt, ktorý vyhovuje pomerem kvalita / cena. Dnešný sortiment nožov spoločnosti Kyzliar je tak veľký, že môže poskytnúť vhodný nôž všetkým spotrebiteľom s rôznymi požiadavkami.

Nože sú vyrábané z ruskej nerezovej, uhlíkovej a v neposlednom rade vysoko kvalitnej damascénskej ocele vlastnej produkcie. V základnom prevedení sa používa oceľ 65X 13. Po zakalení na tvrdosť 57-59 HRC umožňuje táto oceľ udržať dlhý čas vynikajúce rezné vlastnosti. Čepele nožov sú odlišné vďaka návratu k tradíciám, ktoré zahŕňajú zdobenie rôznymi dekoratívnymi motívmi, ktorými môžu byť scény z lovu, obrázky divokých zvierat a vtákov, alebo tradične štylizovaný rastlinný motív. Ďalej môže byť každý výrobok zdobený striebrom, alpakou alebo čiernený. Pre každý nôž alebo šabľu sa jednotlivo vyrába puzdro, ktoré môže byť taktiež zdobené tradičnými motívmi.

Nože sú vyrábané z prírodných materiálov, ktorých odtieň zafarbenie sa môže kus od kusu líšiť. Tiež leptanie či gravírovanie čepele je čo kus to originál.

Firma Kizlyar je výrobca nožov prvotriednej kvality, preverené mnohými rokmi užívania ich produktov po celom svete, či už lovci, trappery, špeciálnymi jednotkami, alebo napríklad samotným prezidentom Ruskej federácie. Pokiaľ zháňate nôž, ktorý nezničíte a ktorý budú používať aj vaši potomkovia, alebo ak zháňate darček pre poľovníkov či rybárov a chcete mu urobiť naozaj radosť nejakým výnimočným darčekom, ktorý bude zároveň aj užitočný, potom sú nože Kizlyar pre vás tou správnou voľbou.

 
 
Pavel Pagac 26.12.2023 14:48:16 
Dobry den jeste jedna otazka u tohoto Scorpion M se take jedna o cislovanou radu..porad se nejak nemuzu rozhodnout mezi třemi noži.Dekuji za odpoved s pozdravem Pavel
 
 
Karel Bukovský PRODUCT MANAGER 26.12.2023 16:30:13 
Dobrý den, ano, i nůž Scorpion M, tedy menší verze tohoto slavného nože, má registrační číslo. Mějte se fajn. kb
 
Odkazy k produktu:
 
 
Nôž Kizlyar Scorpion M hand
Nôž Kizlyar Scorpion M hand
Nôž Kizlyar Scorpion M hand
Nôž Kizlyar Scorpion M hand
Nôž Kizlyar Scorpion M hand
Nôž Kizlyar Scorpion M hand
Nôž Kizlyar Scorpion M hand
Nôž Kizlyar Scorpion M hand
 
 
Info o výrobcovi
Kizlyar
Kizlyar web
Dalšie produkty
Najpredávanejšie
1.Nôž Kizlyar Scorpion M hand
2.Nôž Kizlyar Anchar
3.Nôž Kizlyar Gurza-2
4.Nôž Kizlyar Strepet-2
5.Nôž Kizlyar Akula-2 hand
6.Nôž Kizlyar Glukhar
7.Nôž Kizlyar Terek-2
8.Nôž Kizlyar Nerka
9.Nôž Kizlyar Stepnoy
10.Nôž Kizlyar Aral
Čo je nové?
Črienky Makarov PM classic + logo
Črienky Makarov PM classic + logo
74,58 €