najväčší predajca nožov Kizlyar v ČR a na Slovensku

CZSKDE
Kategória
 
Výrobcovia
Informácie
O firmě Kizlyar
O firmě AiR Company
Typy čepelí
Typy výbrusu nožů
Typy záměrných křížů
Akcie / Zľavy
Nôž Kizlyar Biker-2 black SRT Z50
Nôž Kizlyar Biker-2 black SRT Z50
70,00 €
63,00 €
Viac... 
Články
Anonymní přispěvatel
Moje SVT40
Tomáš Schneider
Výroba Kizlyar - videa
 

Nôž Kizlyar Kondor

Nôž Kizlyar Kondor
 
Nôž Kizlyar Kondor
Nôž Kizlyar Kondor
 
Výrobca:
Kizlyar 
Dostupnosť:
Skladom
Merná jednotka:
 
Cena bez DPH:
114,11 € 
Cena s DPH:
138,08 € 
 
Množstvo:
 
Kúpiť
 
 
UPOZORNENIE: U tohto tovaru je doprava na Slovensku i ČR ZADARMO!
 
 
Základný popis produktu:

Nůž Kizlyar Kondor je další z velmi známých odolných vojenských nožů od Kizlyaru. Tento model kupují také nadšenci do bojových umění a sběratelé.

Kondor má frézovanou čepel se zesilujícím žebřem ve spodní části hřbetu podobně jako u jiných vojenských nožů, ale oproti nim má ostří typu Tanto. Kombinace záštity a materiálu Elastron G zaručuje pevný úchop a ochranu při použití. Nůž je dodávaný s pouzdrem z odolného ABS plastu, potaženým kůží.

Parametre:
Celková dĺžka:310 mm
Dĺžka čepele:180 mm
Hrúbka čepele:5.5 mm
Materiál čepele:65X13 (tvrdost 58 HRC)
Váha noža:293 g
Rukoväť:Elastron G
Puzdro:ABS polymer + koža

Nože Kizlyar sú vyrábané spoločnosťou, ktorá nesie názov podľa mesta Kizlyar, v ktorom sídli. Mesto samotné leží v dagestanskej republike, ktorá sa geograficky rozprestiera medzi Kaspickým morom a centrálnou časťou Kaukazu. Dagestan je od známy svojim umením spracovávanie kovu a dreva, vyrezávaním do kostí a kameňa, výrobou kobercov, šperkárstvom a výrobou zbraní.

Spoločnosť Kizlyar je v súčasnej dobe považovaná za jednu z vedúcich spoločností na trhu v oblasti remeselne vyrábaných nožov a chladných zbraní v Rusku. Všetky modely nožov, dýk a šablí sú vyrábané ručne s použitím tradícií kaukazských strelcov z minulých storočí. Nože Kizlyar majú veľmi širokú oblasť použitia, a to od poľovníkov, rybárov, turistov, vojenského personálu, špeciálnych jednotiek až po zberateľov a domácnosti. Na výrobu nožov sa používajú najmodernejšie technológie a tradičné ručné práce, ktoré umožňujú spoločnosti Kizlyar ponúkať spotrebiteľom najlepší produkt, ktorý vyhovuje pomerem kvalita / cena. Dnešný sortiment nožov spoločnosti Kyzliar je tak veľký, že môže poskytnúť vhodný nôž všetkým spotrebiteľom s rôznymi požiadavkami.

Nože sú vyrábané z ruskej nerezovej, uhlíkovej a v neposlednom rade vysoko kvalitnej damascénskej ocele vlastnej produkcie. V základnom prevedení sa používa oceľ 65X 13. Po zakalení na tvrdosť 57-59 HRC umožňuje táto oceľ udržať dlhý čas vynikajúce rezné vlastnosti. Čepele nožov sú odlišné vďaka návratu k tradíciám, ktoré zahŕňajú zdobenie rôznymi dekoratívnymi motívmi, ktorými môžu byť scény z lovu, obrázky divokých zvierat a vtákov, alebo tradične štylizovaný rastlinný motív. Ďalej môže byť každý výrobok zdobený striebrom, alpakou alebo čiernený. Pre každý nôž alebo šabľu sa jednotlivo vyrába puzdro, ktoré môže byť taktiež zdobené tradičnými motívmi.

Nože sú vyrábané z prírodných materiálov, ktorých odtieň zafarbenie sa môže kus od kusu líšiť. Tiež leptanie či gravírovanie čepele je čo kus to originál.

Firma Kizlyar je výrobca nožov prvotriednej kvality, preverené mnohými rokmi užívania ich produktov po celom svete, či už lovci, trappery, špeciálnymi jednotkami, alebo napríklad samotným prezidentom Ruskej federácie. Pokiaľ zháňate nôž, ktorý nezničíte a ktorý budú používať aj vaši potomkovia, alebo ak zháňate darček pre poľovníkov či rybárov a chcete mu urobiť naozaj radosť nejakým výnimočným darčekom, ktorý bude zároveň aj užitočný, potom sú nože Kizlyar pre vás tou správnou voľbou.

 
 
Jan Podhora 24.07.2013 21:49:55 
Měl bych hloupý dotaz - proč je tenhle nůž tak divně tvarovaný? Všechny ostatní co sem koukal mají dost podobný tvar, tenhle je úplně jiný. Díky předem za odpověď...
 
 
Karel Bukovský PRODUCT MANAGER 24.07.2013 22:08:59 
Dobrý den, vlastně večer, dotaz není vůbec hloupý, právě naopak. Nůž Kizlyar Kondor má ostří typu "tanto", což z něj dělá poměrně raritní kousek, protože Kizlyar se přeci jen orientuje jinam. Každopádně za povšimnutí stojí posunutá špička k ose nože pro zvýšení bodného účinku. Připravujeme nějaké materiály o různých typech nožů, ostří a výbrusů, snad se nám to podaří v brzké době zde publikovat.
 
Odkazy k produktu:
 
 
Nôž Kizlyar Kondor
Nôž Kizlyar Kondor
Nôž Kizlyar Kondor
 
 
Info o výrobcovi
Kizlyar
Kizlyar web
Dalšie produkty
Najpredávanejšie
1.Nôž Kizlyar Korshun
2.Nôž Kizlyar Stalker Combat
3.Nôž Kizlyar Kondor
4.Nôž Kizlyar Voron-3
5.Nôž Kizlyar Korshun-3
6.Nôž Kizlyar KO-1 leather
7.Nôž Kizlyar Militari
8.Nôž Kizlyar KO-2 leather
9.Nôž Kizlyar KO-1 wood black
10.Nôž Kizlyar Orlan-2
Čo je nové?
Črienky Makarov PM classic + logo
Črienky Makarov PM classic + logo
65,00 €