najväčší predajca nožov Kizlyar v ČR a na Slovensku

CZSKDE
Kategória
 
Výrobcovia
Informácie
O firmě Kizlyar
O firmě AiR Company
Typy čepelí
Typy výbrusu nožů
Typy záměrných křížů
Akcie / Zľavy
Nôž Kizlyar Striks
Nôž Kizlyar Striks
95,77 €
90,98 €
Viac... 
Články
Anonymní přispěvatel
Moje SVT40
Tomáš Schneider
Výroba Kizlyar - videa
 

Nôž Kizlyar Korshun-3

Nôž Kizlyar Korshun-3
 
Nôž Kizlyar Korshun-3
Nôž Kizlyar Korshun-3
Nôž Kizlyar Korshun-3
Nôž Kizlyar Korshun-3
 
Výrobca:
Kizlyar 
Záruka:
24 mesiacov
Dostupnosť:
Skladom
Merná jednotka:
 
Cena bez DPH:
114,11 € 
Cena s DPH:
138,08 € 
 
Množstvo:
 
Kúpiť
 
 
UPOZORNENIE: U tohto tovaru je doprava na Slovensku i ČR ZADARMO!
 
 
Základný popis produktu:

Tretia verzia najpopulárnejšieho vojenského noža Kizlyar. Tento nôž sa ukázal byť najviac populárny pre ruské jednotky špeciálneho určenia vďaka geometrii a viacúčelnosti a vynikajúcim rezným vlastnostiam. Svoj bojový krst si prekonal v tvrdých bojoch v horách na juhu Ruska. Po vzore SPECNAZ a OMON si ho kupovali za svoje peniaze aj radoví vojaci. Čepeľ je frézovaná z jedného kusa 6 mm hrubej ruskej 65X13 ocele.

Celá čepeľ je krytá povrchovou úpravou znižujúce odrazené svetlo. U tejto tretej verzie noža Korshun je použitá úplne nová technológia černenia, vďaka ktorej by černenie malo byť ešte odolnejší ako to doteraz používané. Jeho zvláštnosťou je, že po svetle vytvára korytnačinový vzor.

Pre nože Korshun-3 bola v Ruskej federácii vyjednaná výnimka, aby nemuseli mať registračné číslo, tým sú tieto nože nedohledatelné vo státnych úradných záznamoch.

Nôž je dodávaný s ručne šitým koženým puzdrom, na prianie lze dodat aj s polymerovým puzdrom potaženým kožou.

Parametre:
Celková dĺžka:293 mm
Dĺžka čepele:164 mm
Hrúbka čepele:5.5 mm
Materiál čepele:65X13 (tvrdost 58 HRC)
Váha noža:303 g
Rukoväť:Elastron G
Puzdro:kožené

Nože Kizlyar sú vyrábané spoločnosťou, ktorá nesie názov podľa mesta Kizlyar, v ktorom sídli. Mesto samotné leží v dagestanskej republike, ktorá sa geograficky rozprestiera medzi Kaspickým morom a centrálnou časťou Kaukazu. Dagestan je od známy svojim umením spracovávanie kovu a dreva, vyrezávaním do kostí a kameňa, výrobou kobercov, šperkárstvom a výrobou zbraní.

Spoločnosť Kizlyar je v súčasnej dobe považovaná za jednu z vedúcich spoločností na trhu v oblasti remeselne vyrábaných nožov a chladných zbraní v Rusku. Všetky modely nožov, dýk a šablí sú vyrábané ručne s použitím tradícií kaukazských strelcov z minulých storočí. Nože Kizlyar majú veľmi širokú oblasť použitia, a to od poľovníkov, rybárov, turistov, vojenského personálu, špeciálnych jednotiek až po zberateľov a domácnosti. Na výrobu nožov sa používajú najmodernejšie technológie a tradičné ručné práce, ktoré umožňujú spoločnosti Kizlyar ponúkať spotrebiteľom najlepší produkt, ktorý vyhovuje pomerem kvalita / cena. Dnešný sortiment nožov spoločnosti Kyzliar je tak veľký, že môže poskytnúť vhodný nôž všetkým spotrebiteľom s rôznymi požiadavkami.

Nože sú vyrábané z ruskej nerezovej, uhlíkovej a v neposlednom rade vysoko kvalitnej damascénskej ocele vlastnej produkcie. V základnom prevedení sa používa oceľ 65X 13. Po zakalení na tvrdosť 57-59 HRC umožňuje táto oceľ udržať dlhý čas vynikajúce rezné vlastnosti. Čepele nožov sú odlišné vďaka návratu k tradíciám, ktoré zahŕňajú zdobenie rôznymi dekoratívnymi motívmi, ktorými môžu byť scény z lovu, obrázky divokých zvierat a vtákov, alebo tradične štylizovaný rastlinný motív. Ďalej môže byť každý výrobok zdobený striebrom, alpakou alebo čiernený. Pre každý nôž alebo šabľu sa jednotlivo vyrába puzdro, ktoré môže byť taktiež zdobené tradičnými motívmi.

Nože sú vyrábané z prírodných materiálov, ktorých odtieň zafarbenie sa môže kus od kusu líšiť. Tiež leptanie či gravírovanie čepele je čo kus to originál.

Firma Kizlyar je výrobca nožov prvotriednej kvality, preverené mnohými rokmi užívania ich produktov po celom svete, či už lovci, trappery, špeciálnymi jednotkami, alebo napríklad samotným prezidentom Ruskej federácie. Pokiaľ zháňate nôž, ktorý nezničíte a ktorý budú používať aj vaši potomkovia, alebo ak zháňate darček pre poľovníkov či rybárov a chcete mu urobiť naozaj radosť nejakým výnimočným darčekom, ktorý bude zároveň aj užitočný, potom sú nože Kizlyar pre vás tou správnou voľbou.

 
 
kORMI 11.05.2019 21:00:43 
Dobry den chcem sa opytat,mozete prosim zmerat vnutornu cast rucky?dakujem
 
 
Karel Bukovský PRODUCT MANAGER 11.05.2019 21:30:16 
Dobrý den, není problém, jen teď nevím co přesně chcete změřit - můžete to prosím nějak upřesnit? Díky. kb
 
 
kORMI 11.05.2019 22:30:00 
Myslim od konca zastity po koniec rukovete
 
 
Karel Bukovský PRODUCT MANAGER 11.05.2019 23:38:04 
Aha, Vám jde asi o to, kolik je tam prostoru pro ruku. Vnitřní vybrání rukojeti pro prsty je přesně 100 mm. Celá rukojeť (to co není kovové) má cca 123 mm, plus na konci nože ještě 3mm přečnívá ocelový konec fulltangu. Snad to takto stačí. kb
 
 
kORMI 12.05.2019 16:10:33 
Ano ano staci :D takze je jasne ktory si dam ako darcek k narodkam :D
 
Odkazy k produktu:
 
 
----- žiadna videá k produktu nie sú k dispozícii -----
Nôž Kizlyar Korshun-3
Nôž Kizlyar Korshun-3
Nôž Kizlyar Korshun-3
Nôž Kizlyar Korshun-3
Nôž Kizlyar Korshun-3
 
 
Info o výrobcovi
Kizlyar
Kizlyar web
Dalšie produkty
Najpredávanejšie
1.Nôž Kizlyar Korshun
2.Nôž Kizlyar Stalker Combat
3.Nôž Kizlyar Kondor
4.Nôž Kizlyar Voron-3
5.Nôž Kizlyar Korshun-3
6.Nôž Kizlyar KO-1 leather
7.Nôž Kizlyar Militari
8.Nôž Kizlyar KO-2 leather
9.Nôž Kizlyar KO-1 wood black
10.Nôž Kizlyar Orlan-2
Čo je nové?
Nôž Kizlyar Scorpion M
Nôž Kizlyar Scorpion M
130,38 €