najväčší predajca nožov Kizlyar v ČR a na Slovensku

CZSKDE
Kategória
 
Výrobcovia
Informácie
O firmě Kizlyar
O firmě AiR Company
Typy čepelí
Typy výbrusu nožů
Typy záměrných křížů
Akcie / Zľavy
Nôž Kizlyar Taiga B hand
Nôž Kizlyar Taiga B hand
134,23 €
114,10 €
Viac... 
Články
Anonymní přispěvatel
Moje SVT40
Tomáš Schneider
Výroba Kizlyar - videa
 

Nôž Kizlyar Katran mikarta black

Výrobca:
Kizlyar 
Dostupnosť:
Skladom
Merná jednotka:
 
Cena bez DPH:
158,61 € 
Cena s DPH:
191,92 € 
 
Množstvo:
 
Kúpiť
 
 
UPOZORNENIE: U tohto tovaru je doprava na Slovensku i ČR ZADARMO!
 
 
Základný popis produktu:

Nôž Kizlyar Katran je pomenovaný podľa ruského názvu žraloka Squalus acanthias (angl. Spiny dogfish). S týmto nožom sa výrobca presunul od tradičných ruských tvarov čepeľou a pripomína skôr moderný americký štýl taktických nožov. Hrúbka čepele 4.6 mm typu "Drop-point" je veľmi vhodná aj pre sekacie úlohy a ľahké prehnutie jej dodáva unikátne rezacie schopnosti.

Černenie vyhovené technológiou pochrómovania. Chróm je aplikovaný v niekoľkých fázach: prvá vrstva - meď, druhá - biely chróm, tretia - čierny chróm. Čierne chrómovanie dodáva nožu dôležitú akosť: čepeľ neodráža svetlo (odraz svetla vo viditeľnej časti spektra je 2%, zatiaľ čo v infračervenej - menej ako 1%). Preto povlak eliminuje rušivé odrazy z čepele pri nočných výpadoch.

Ergonomicky vytvarovaná rukoväť z materiálu Mikarta je zárukou pre stabilný a bezpečný úchyt. Mikarta je obchodný názov pre vrstvený materiál zo syntetických vlákien zviazaných epoxidom. Mikarta má výnimočné fyzikálně vlastnosti - vysoká odolnosť voči opotrebovaniu, tepelná odolnosť až do 130 °C, tvrdosť a chemická stabilita. Na konci rukoväte vystupuje oceľový trojuholník, určený pre prípadné rozbíjanie skla alebo ľadu.

Nôž je dodávaný s ručne šitým koženým púzdrom.

Parametre:
Celková dĺžka:300 mm
Dĺžka čepele:165 mm
Hrúbka čepele:4.6 mm
Materiál čepele:65X13 (tvrdost 58 HRC)
Váha noža:364 g
Rukoväť:micarta
Puzdro:kožené

Nože Kizlyar sú vyrábané spoločnosťou, ktorá nesie názov podľa mesta Kizlyar, v ktorom sídli. Mesto samotné leží v dagestanskej republike, ktorá sa geograficky rozprestiera medzi Kaspickým morom a centrálnou časťou Kaukazu. Dagestan je od známy svojim umením spracovávanie kovu a dreva, vyrezávaním do kostí a kameňa, výrobou kobercov, šperkárstvom a výrobou zbraní.

Spoločnosť Kizlyar je v súčasnej dobe považovaná za jednu z vedúcich spoločností na trhu v oblasti remeselne vyrábaných nožov a chladných zbraní v Rusku. Všetky modely nožov, dýk a šablí sú vyrábané ručne s použitím tradícií kaukazských strelcov z minulých storočí. Nože Kizlyar majú veľmi širokú oblasť použitia, a to od poľovníkov, rybárov, turistov, vojenského personálu, špeciálnych jednotiek až po zberateľov a domácnosti. Na výrobu nožov sa používajú najmodernejšie technológie a tradičné ručné práce, ktoré umožňujú spoločnosti Kizlyar ponúkať spotrebiteľom najlepší produkt, ktorý vyhovuje pomerem kvalita / cena. Dnešný sortiment nožov spoločnosti Kyzliar je tak veľký, že môže poskytnúť vhodný nôž všetkým spotrebiteľom s rôznymi požiadavkami.

Nože sú vyrábané z ruskej nerezovej, uhlíkovej a v neposlednom rade vysoko kvalitnej damascénskej ocele vlastnej produkcie. V základnom prevedení sa používa oceľ 65X 13. Po zakalení na tvrdosť 57-59 HRC umožňuje táto oceľ udržať dlhý čas vynikajúce rezné vlastnosti. Čepele nožov sú odlišné vďaka návratu k tradíciám, ktoré zahŕňajú zdobenie rôznymi dekoratívnymi motívmi, ktorými môžu byť scény z lovu, obrázky divokých zvierat a vtákov, alebo tradične štylizovaný rastlinný motív. Ďalej môže byť každý výrobok zdobený striebrom, alpakou alebo čiernený. Pre každý nôž alebo šabľu sa jednotlivo vyrába puzdro, ktoré môže byť taktiež zdobené tradičnými motívmi.

Nože sú vyrábané z prírodných materiálov, ktorých odtieň zafarbenie sa môže kus od kusu líšiť. Tiež leptanie či gravírovanie čepele je čo kus to originál.

Firma Kizlyar je výrobca nožov prvotriednej kvality, preverené mnohými rokmi užívania ich produktov po celom svete, či už lovci, trappery, špeciálnymi jednotkami, alebo napríklad samotným prezidentom Ruskej federácie. Pokiaľ zháňate nôž, ktorý nezničíte a ktorý budú používať aj vaši potomkovia, alebo ak zháňate darček pre poľovníkov či rybárov a chcete mu urobiť naozaj radosť nejakým výnimočným darčekom, ktorý bude zároveň aj užitočný, potom sú nože Kizlyar pre vás tou správnou voľbou.

 
----- žiadne komentáre k produktu nie sú k dispozícii -----
Odkazy k produktu:
 
 
----- žiadna videá k produktu nie sú k dispozícii -----
Nôž Kizlyar Katran mikarta black
Nôž Kizlyar Katran mikarta black
Nôž Kizlyar Katran mikarta black
Nôž Kizlyar Katran mikarta black
Nôž Kizlyar Katran mikarta black
Nôž Kizlyar Katran mikarta black
Nôž Kizlyar Katran mikarta black
Nôž Kizlyar Katran mikarta black
Nôž Kizlyar Katran mikarta black
 
 
Info o výrobcovi
Kizlyar
Kizlyar web
Dalšie produkty
Najpredávanejšie
1.Nôž Kizlyar DV-2 wood
2.Nôž Kizlyar DV-2 wood black
3.Nôž Kizlyar Phoenix Combat U8
4.Nôž Kizlyar DV-2 wood black U8
5.Nôž Kizlyar Katran mikarta black
Čo je nové?
Nôž Kizlyar Bichak Z90
Nôž Kizlyar Bichak Z90
141,92 €